S obzirom na znatan porast prigovora potrošača obaveštavamo javnost o svim rizicima kupovine robe putem brojnih oglasa na najbrojnijoj društvenoj mreži. Odavno je osnovna funkcija prerasla u još jedan način onlajn (internet) kupovine gde su razni oglašivači iskoristili mogućnost prodaje robe potrošačima.
Osnovno je napraviti razliku između trgovca, koji može biti registrovano pravno lice ili preduzetnik i fizičko lice. Jedino i samo u slučaju kada znamo ko je trgovac možemo ostvariti svoja prava koja nam po zakonu pripadaju. Podaci o trgovcu moraju biti jasno istaknuti kako bi se potrošač uverio da zaista stupa u ugovorni odnos sa registrovanim prodavcem.
Na žalost, prodaja se u velikoj većini slučaja vrši na potpuno drugi način, odnosno brojna fizička lica su iskoristila mogućnost brze i lake zarade i ne prezaju ni od čega znajući da je to klasična prodaja između dva fizička lica. U tom slučaju potrošač ne može da se pozove na Zakon o zaštiti potrošača i druge kojima se reguliše kupoprodajni odnos. Takva prodaja zapravo predstavlja još jedan način kakav smo odavno imali – prodaja putem malih oglasa. Suštinski, nema nikakve razlike kada obuću, odeću ili drugu robu na ovaj način kupite putem Fejsbuka ili putem oglasa od bilo kog fizičkog lica.